Spotkanie poetyckie z Haliną Kuropatnicką-Salomon

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 listopada 2018

W naszym Ośrodku regularnie odbywają się spotkania poetyckie, podczas których nasi Uczestnicy recytują wiersze i poznają twórczość wybitnych autorów. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć wrocławską poetkę, Panią Halinę Kuropatnicką-Salomon.

Pani Halina, przez wiele lat pracowała jako pedagog ze specjalizacją polonistyczną.  Obecnie spełnia się jako poetka. Autorka pisze wiersze oraz małe formy prozatorskie. W swojej twórczości odnosi się do życia codziennego, czerpiąc  inspiracje z otaczającej ją rzeczywistości. Swoje utwory kieruje zarówno do dzieci jak i dorosłych. Pomimo tego, że jest osobą niewidomą, świat który przedstawia w swojej twórczości jest niezwykle barwny i bogaty.

Opublikowała szereg tomików poetyckich, m.in. „W lustrze", „W domach moich przyjaciółek", „Drugie śniadanie z Amorem", „Kasztanki", „Co nowego w starych bajkach", a też zbiory opowiadań, np. „W drodze", „Dziewięć spotkań" czy „W świetle zielonej gwiazdki".

Poetka jest także pasjonatką i propagatorką języka Esperanto, w którym także tworzy swoje utwory.

Prywatnie jest bardzo ciepłą osobą, zaangażowaną w pomoc innym ludziom. Pani Halina z przyjemnością wysłuchała swoich utworów w interpretacji naszych Uczestników. Dla każdego z nich miała dobre słowo i ciepły uśmiech.  Przy okazji opowiedziała także o tym co ją inspiruje i motywuje do pracy. Pokazała także jak wygląda pismo Braille’a, a każdy z Podopiecznych otrzymał karteczkę ze swoim imieniem napisaną właśnie tym pismem.

Spotkanie z poetką było dla nas bardzo wartościowym wydarzeniem i mamy nadzieję, że poetka ponownie odwiedzi nas w najbliższej przyszłości.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pani Halina Kuropatnicka-Salomon

  Pani Halina Kuropatnicka-Salomon

 • Powiększ zdjęcie Podopieczni ŚDS na spotkaniu poetyckim

  Podopieczni ŚDS na spotkaniu poetyckim

 • Powiększ zdjęcie Nasz uczestnik recytujący wiersz

  Nasz uczestnik recytujący wiersz

 • Powiększ zdjęcie