Spektakl Mikrokosmos

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 grudnia 2018

Pantomima to przedstawienie, w którym aktorzy nie używają głosu. Swoje role odgrywają używając ruchu, mowy ciała oraz gestów.

Często mimowie mają charakterystycznie pomalowane twarze na biało. Pantomima może bawić w swojej komediowej odsłonie lub podejmować poważne tematy, wzruszać i prowokować do refleksji nad sensem życia. Skłania widza do wysiłku i użycia wyobraźni.

Wrocławski Teatr Pantomimy został założony przez Henryka Tomaszewskiego w 1956 roku. Zrealizowanych zostało wiele spektakli, które były pokazywane  nie tylko w polskiej telewizji, ale także europejskiej. Henryk Tomaszewski miał ogromny wpływ na ukształtowanie się współczesnej pantomimy. Wrocławski Teatr Pantomimy został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia artystyczne.

11 grudnia wybraliśmy się na spektakl Mikrokosmos.  Fabuła przedstawienia została oparta na baśni Hansa Christiana Andersena pt. Calineczka. W przeciwieństwie do oryginału, bohaterka Mikrokosmosu była silna i zdecydowana. Będąc ciekawą świata dążyła do tego, by być sobą i czuć się wolną. Spektakl był próbą dialogu z dziecięcym bohaterem, który często bywa bezwolny, pozbawiony charakteru i wpływu na własny los.

Uczestnikom bardzo podobał się spektakl. Byli pod wrażeniem ruchu zaprezentowanego na scenie, oprawionego piękną muzyką. W tym dniu nawet brzydka pogoda nie przeszkodziła nam się świetnie bawić.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat spektaklu

  Plakat spektaklu

 • Powiększ zdjęcie Widownia

  Widownia

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy w teatrze

  Uczestnicy w teatrze

 • Powiększ zdjęcie Nasi Podopieczni na wrocławskim Rynku

  Nasi Podopieczni na wrocławskim Rynku