Środowiskowy Dom Samopomocy w Ratyniu

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Szkolnej 11 we Wrocławiu.

Stowarzyszenie „W naszym domu” prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy, który otacza opieką 50 dorosłych niepełnosprawnych psychicznie osób. Nasi podopieczni to osoby chore, żyjące w bardzo trudnych warunkach materialnych, zagubione, które często nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania. Pobyt w ŚDS to dla nich szansa na odnalezienie się w społeczeństwie, profesjonalna terapia, udział w turnusach rehabilitacyjnych, zajęcia terapeutyczne, mobilizacja do poprawy jakości życia.

ŚDS funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 d0 18.00, ale organizujemy również weekendowe treningi usamodzielniania, w ramach których uczymy naszych podopiecznych samodzielności.

Wszyscy podopieczni otrzymują 2 posiłki (w tym jeden ciepły) dziennie.

Stowarzyszenie dysponuje profesjonalną kadrą terapeutyczną – zatrudnia 8 terapeutów oraz współpracuje na stałe z psychiatrą, psychologiem i prawnikiem, który dba o sprawy bytowe naszych podopiecznych.

Dom, w którym prowadzimy działalność, dzierżawimy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Dzięki staraniom zarządu stowarzyszenia i współpracy wielu życzliwych osób dom został wyposażony w niezbędne meble i pomoce do zajęć dydaktycznych. Nasza statutowa działalność jest możliwa dzięki dotacji otrzymanej od Prezydenta Wrocławia.  Ponieważ dom jest stary, został zbudowany w 1930 roku, wymaga wielu nakładów finansowych na remont. Wiele rzeczy zrobiliśmy własnymi siłami, dzięki pomocy rodzin naszych podopiecznych. Wiele wyzwań z tym związanych jeszcze przed nami.

Dom jest usytuowany w Ratyniu, podmiejskiej okolicy Wrocławia, nieopodal Lasku Ratyńskiego, otoczony dużym, pełnym uroku ogrodem. Oferuje spokój, przyjazną atmosferę i dogodne warunki lokalizacyjne do prowadzenia terapii.

Zapraszamy do współpracy:

ul. Szkolna 11; 54-007 Wrocław

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wnaszymdomu.org.pl