ŚDS w Ratyniu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Stowarzyszenie „W naszym domu” prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy, który otacza opieką 50 dorosłych niepełnosprawnych psychicznie osób. Nasi podopieczni to osoby chore, żyjące w bardzo trudnych warunkach materialnych, zagubione, które często nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania. Pobyt w ŚDS to dla nich szansa na odnalezienie się w społeczeństwie, profesjonalna terapia, udział w turnusach rehabilitacyjnych, zajęcia terapeutyczne, mobilizacja do poprawy jakości życia.

ŚDS funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 d0 18.00, ale organizujemy również weekendowe treningi usamodzielniania, w ramach których uczymy naszych podopiecznych samodzielności.

Wszyscy podopieczni otrzymują 2 posiłki (w tym jeden ciepły) dziennie.

Stowarzyszenie dysponuje profesjonalną kadrą terapeutyczną – zatrudnia 8 terapeutów oraz współpracuje na stałe z psychiatrą, psychologiem i prawnikiem, który dba o sprawy bytowe naszych podopiecznych.

Dom, w którym prowadzimy działalność, dzierżawimy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Dzięki staraniom zarządu stowarzyszenia i współpracy wielu życzliwych osób dom został wyposażony w niezbędne meble i pomoce do zajęć dydaktycznych. Nasza statutowa działalność jest możliwa dzięki dotacji otrzymanej od Prezydenta Wrocławia.  Ponieważ dom jest stary, został zbudowany w 1930 roku, wymaga wielu nakładów finansowych na remont. Wiele rzeczy zrobiliśmy własnymi siłami, dzięki pomocy rodzin naszych podopiecznych. Wiele wyzwań z tym związanych jeszcze przed nami.

Dom jest usytuowany w Ratyniu, podmiejskiej okolicy Wrocławia, nieopodal Lasku Ratyńskiego, otoczony dużym, pełnym uroku ogrodem. Oferuje spokój, przyjazną atmosferę i dogodne warunki lokalizacyjne do prowadzenia terapii.

 

Projekt współfinansowany przez Gminę Wrocław.